+48 (17) 250 26 15
kancelaria@adwbaran.pl & a.baran@adwbaran.pl

Jak przygotować się do wizyty w kancelarii prawniczej?

lista pytań

Jak przygotować się do wizyty w kancelarii prawniczej?

W momencie, kiedy zawiłości prawa przysparzają nam problemów, których sami nie potrafimy rozwiązać, nadchodzi czas na wizytę w kancelarii prawnej. Wiele osób odwleka ten moment w czasie, ponieważ nie jest przekonana co do zasadności takiej wizyty, a także nie wie, jak się ma do niej przygotować. Jak się okazuje pomoc prawnika w wielu kwestiach, może się okazać nieoceniona, dlatego podpowiadamy, czego można spodziewać się na rozmowie z prawnikiem.

Wizyta w kancelarii prawnej powinna być poprzedzona skrupulatnym przygotowaniem. Przede wszystkim prawnik musi poznać fakty. W związku z tym najlepiej jest spisać na kartce wszystkie pytania, tak by w sytuacji stresowej nie zapomnieć o interesujących nas kwestiach. Z pewnością ułatwi to komunikację z prawnikiem i przyśpieszy formalności. Jednocześnie należy zabrać ze sobą wszelkie dokumenty dotyczące i mogące mieć wpływ na postępowanie. Liczą się umowy, korespondencja, emaile, zaświadczenia, fotografie, które posłużą do ustalenia stanu faktycznego. Warto dostarczyć więcej informacji niż mniej, ponieważ niejednokrotnie trudno jest ocenić, które dane mogą okazać się kluczowe dla sprawy.

Wizyta nie może być jednostronnym monologiem. Zawiłości prawa, mogą budzić wątpliwości w różnych kwestiach, dlatego na bieżąco należy zadawać pytania, które rozwieją wszelkie rodzące się w trakcie rozmowy wątpliwości. Dobra współpraca opiera się na zaufaniu obu stron, dlatego warto rozmawiać w sposób szczery i nie zatajać nieprzyjemnych dla nas informacji.

Czego możemy oczekiwać od kancelarii prawniczej?

Trzeba się zastanowić jaki cel chcemy osiągnąć, jaka kwota odszkodowania będzie nas interesować, jaki charakter współpracy i zakres porady prawnej będzie dla nas satysfakcjonujący. Jeżeli klient jest dobrze przygotowany do wizyty istnieje duże prawdopodobieństwo, że interesująca nas porada prawna zostanie udzielona już na pierwszym spotkaniu.