+48 (17) 250 26 15
kancelaria@adwbaran.pl & a.baran@adwbaran.pl

Obsługa prawna nieruchomości. Na czym polega wsparcie adwokata od nieruchomości?

wsparcie adwokata od nieruchomości

Obsługa prawna nieruchomości. Na czym polega wsparcie adwokata od nieruchomości?

Niejednokrotnie przedsiębiorcy oraz osoby fizyczne potrzebują fachowego wsparcia również w  kwestiach związanych z nieruchomościami. Na czym polega obsługa prawna w sprawach w zakresie nieruchomości?  Tak naprawdę zagadnień prawnych dotyczących nieruchomości jest bardzo wiele, a dotyczą one nie tylko sprzedaży, ale również najmu, czy też postępowań o uregulowanie stanu prawnego nieruchomości.

 

Co obejmuje obsługa prawna w sprawach z zakresu nieruchomości?

Obsługa prawna w sprawach z zakresu nieruchomości to bardzo rozległa dziedzina. Tak naprawdę obejmuje wszelkie czynności związane z nieruchomościami, m.in. sprzedaż, zakup, wynajem, bieżące zarządzanie.

Dlaczego w tego typu sytuacjach może istnieć konieczność skorzystania z pomocy adwokata od nieruchomości? Obowiązujące obecnie przepisy prawne związane z nieruchomościami niejednokrotnie związane są z czynnościami prawnymi wykonywanymi w formie aktu notarialnego. Aby mieć pewność, że niezbędne wymogi formalne zostały spełnione, a wszelkie interesy stron zostały odpowiednio zabezpieczone, warto skorzystać z pomocy fachowca. Oczywiście to tylko przykładowa sytuacja, w której wsparcie adwokata może okazać się niezbędne. W praktyce jest ich zdecydowanie więcej.

 

Kto najczęściej korzysta z pomocy adwokata od nieruchomości?

Profesjonalnego wsparcia niejednokrotnie potrzebują nie tylko osoby sprzedające czy kupujące nieruchomość, ale również ich właściciele, najemcy oraz wynajmujący. Najczęstszymi przypadkami, jakich podejmują się prawnicy od nieruchomości to m.in. weryfikacja stanu prawnego nieruchomości, sprawdzanie obciążeń, analiza możliwości inwestycyjnych, kontrola sporządzanych umów, zabezpieczanie interesów najemcy i wynajmującego.