+48 (17) 250 26 15
kancelaria@adwbaran.pl & a.baran@adwbaran.pl

Kiedy warto skorzystać z porady prawnej?

porady prawne

Kiedy warto skorzystać z porady prawnej?

Z porady prawnej warto skorzystać w każdej sytuacji, gdy nieznajomość prawa lub jego nieprawidłowa interpretacja może zadziałać na naszą niekorzyść. W naszej kancelarii adwokackiej pracują specjaliści, którzy udzielają porad z zakresu:

  • prawa cywilnego,
  • gospodarczego,
  • karnego,
  • administracyjnego,
  • prawa pracy,
  • handlowego,
  • międzynarodowego.

Rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę, że codzienne życie podlega wielu regulacjom prawnym, a ich nieznajomość nie jest w gruncie rzeczy niczym niezwykłym. Nie musimy wiedzieć wszystkiego.  Z tego powodu w sytuacji, kiedy jesteśmy zmuszeni do konfrontacji z bezpośrednio dotyczącymi nas przepisami, warto skorzystać z usług osób bardziej doświadczonych. Dobry prawnik zwróci nam uwagę na to, jak rozwiązać daną sytuację, udzieli porady prawnej i pokieruje przebiegiem sprawy na naszą korzyść.

Jak skorzystać z porady prawnej?

W celu umówienia się na konsultację prawną należy skontaktować się z kancelarią adwokacką działającą na terenie Rzeszowa i umówić się na spotkanie z poleconym doradcą prawnym. Świadczymy usługi zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Specjalizujemy się także w prawie międzynarodowym.

Nie ma nic bardziej rozczarowującego niż przegrana sprawa w sądzie, gdzie często liczą się dobrze dobrane argumenty. Bez odpowiedniego zaplecza merytorycznego osoba występująca w sądzie bez profesjonalnego pełnomocnika może przegrać już na początku, nie dopilnowując terminów składania dokumentów, wniosków dowodowych, czy oświadczeń. Ale prawo to nie tylko sala sądowa. Wkracza ono szeroko w każdą dziedzinę życia. Prawo rodzinne chroni nas przed przemocą lub zabezpiecza interesy dzieci w sytuacji rozwodu. Odpowiednia znajomość prawa cywilnego pozwala na korzystne zakończenie spraw spadkowych lub pomaga w rozwiązaniu źle zawieranych umów czy egzekwowaniu odszkodowań od ubezpieczycieli.

Pomoc prawnika jest również istotna w prowadzeniu działalności gospodarczej. Stała komunikacja z kancelarią adwokacką, chroni  interesy przedsiębiorcy podczas zawierania umów i egzekwowania należności finansowych.